• Kategoria: Kultura

foto: Janusz Drąg

Od 24 do 26 marca w Wadowickim Centrum Kultury odbywał się przegląd grup artystycznych KOKON 2015. W takcie trzydniowych przesłuchań zaprezentowało się łącznie kilkaset młodych artystów. Rewia Dziecięco-Młodzieżowa "Dino" zwyciężyła w 3 kategoriach i zdobyła jedno wyróżnienie. Dumy ze swoich podopiecznych nie kryje Pani instruktor Stefania Mrawczyńska. Zwyciężyły również andrychowskie grupy teatralne: Teatr Ruchu MINI FORMA z CKiW oraz Teatr Minibe z SP nr 4.

To kolejny znaczący sukces Rewii Dziecięco-Młodzieżowej "Dino". Zdobycie 3 statuetek KOKON 2015 i jednego wyróżnienia, to nie wszystko. Jury przeglądu zdecydowało się nominować trzy grypy "Dino" do finału wojewódzkiego Festiwalu "TALENTYMAŁOPOLSKI 2015". 

Sukces Rewii skomentowała dla naszej redakcji jedna z instruktorek Stefania Mrawczyńska: 

"Na konkursie powiatowym w Wadowicach nasza Rewia gości już od lat. To na tym festiwalu pierwszy raz stałam na scenie, podczas pierwszego występu w życiu, kiedy miałam 4 latka. Dziś jako instruktorka jestem bardzo dumna z moich kochanych podopiecznych, które tak pięknie pokazały to, czego uczą się przez cały czas na treningach. Niektóre z nich stały na scenie po raz pierwszy, na tej samej co ja 15lat temu. Tym bardziej moja radość z naszych dzisiejszych sukcesów jest jeszcze większa. Dzieciaki potrzebują takiego pozytywnego kopa energii do dalszej pracy, z resztą tak samo jak my instruktorki. Bardzo dziękuję w imieniu pań instruktorek wszystkim naszym podopiecznym za piękne prezentacje i dobrą zabawę. Gratulujemy wszystkim występującym sukcesów. " - powiedziała Stefania Mrawczyńska.

Dobrze zaprezentowały się również andrychowskie grupy teatralne. W kategorii teatrów statuetkę KOKON 2015 zdybył Teatr Ruchu MINI FORMA działający w Centrum Kultury i Wypoczynku, a wyróżnienie zdobył Teatr MINIBE ze Szkoły Podstawowej nr 4.

Trzymamy kciuki za andrychowskie zespoły, które niebawem powalczą o wojewódzkie laury

Galeria zdjęć autorstwa Pana Janusza Drąga:

Komentarze

0 #3 Isis 2015-08-14 22:11
My spouse and I stumbled over here different website and
thought I might as well check things out. I like what I see so now i'm
following you. Look forward to looking into your web page again.
0 #2 Marcin 2015-03-29 00:27
Stefka szpagat z przodu grupy mialas zrobic a nie na tyłach ! :x lol
+2 #1 Ola 2015-03-27 20:48
Gratulacje dla zdolnych dzieciaków :)

Komentowanie jest niedostępne w tej sesji.