Okomedis_gora_750
  • Kategoria: KulturaW niedzielę (19 lipca) w Wiejskich Domach Kultury we Frydrychowicach i Przybradzu odbyły się finałowe spektakle projektu Lato w Teatrze. Hasło przewodnie wydarzenia kulturalnego brzmiało: "Atlas odległych krain". Tak też właśnie było na scenie. Młodzi artyści w spektaklach i etiudach tanecznych porwali publiczność do wspomnianych, odległych krain. Zobaczcie jak było.

Wydarzenie teatralne mogło się odbyć dzięki pozyskaniu przez GOK Wieprz 40 tysięcy zł z puli Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nie można nie wspomnieć, że wniosek o finansowanie został najwyżej oceniony przez komisję konkursową. Nie było to łatwe, gdyż o pieniądze rywalizowały razem z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Wieprzu bardzo znane instytucje z największych polskich miast.

Finałowy występ młodych artystów z Frydrychowic i Przybradza poprzedziły dwutygodniowe warsztaty artystyczne. Podczas codziennych zajęć powstała koncepcja całości wystawionych wczoraj spektakli i etiud tanecznych. Dzieci wykonały również instalacje, które cieszyły oko wewnątrz i na zewnątrz gminnych placówek kulturalnych.

Podczas wystąpień i rozmów z organizatorami, poza radością i dumą z dzieciaków, pojawiały się konkretne plany na przyszłość. Zadowolenie z projektu jest tak duże, że już dziś pojawiają się nadzieje, aby w przyszłym roku identyczne warsztaty udało się zorganizować w większej ilości sołectw Gminy Wieprz. 

Fotogaleria:

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy!
Pamiętaj, że w sieci nie jesteś anonimowy!


Kod antyspamowy
Odśwież