ASRusinek
  • Kategoria: Kultura

Gminne Dożynki w tym roku odbyły się w Sułkowicach. Główne uroczystości miały miejsce w Stanicy "Hucuł". Pomimo średnio sprzyjającej pogody wzięło w nich udział bardzo wiele osób.

Barwny, dożynkowy korowód zgodnie z tradycją przeszedł ulicami Sułkowic, z kościoła na miejsce dożynek. W Stanicy "Hucuł", po krótkim koncercie Orkiestry Dętej "Andropol" rozpoczęły się tradycyjne obrzędy. Starostami dożynek byli Państwo Piekiełkowie z Sułkowic Bolęciny. 

Uroczystość poprowadziła Pani Czesława Wojewodzic, a na scenie poza Orkiestrą z Andrychowa występowały dzieci i młodzież ze szkół w Sułkowicach Łęgu i Sułkowicach Bolęcinie. 

Wśród przybyłych gości byli między innymi: burmistrz Tomasz Żak, posłowie Dorota Niedziela i Marek Polak, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska Józef Kała, radni gminni i powiatowi. 

Po części oficjalnej rozpoczął się festyn z zespołem Songo&Zuza.

Fotorelacja:

 

 

Komentarze

+2 #8 tiptop 2015-09-07 12:26
Nie do końca prawda ,,słoneczko Podbeskidzia,, też się karocami woził i to w niezłym towarzystwie. Widać że obaj Panowie są siebie warci. Takie pokolenie im dłużej przy żłobie tym większą palmą odbija .Koniec przewidywalny obecny skończy tak jak poprzednik.
+3 #7 jap 2015-09-07 11:31
Jeszcze żaden andrychowski burmistrz nie kazał wozić się karocą na gminne dożynki.
Panie Żak no toś się znowu Pan POpisał.
+10 #6 kibic 2015-09-07 09:28
:D Maczuga ma mandat ..... jak się dowiedzieliśmy ..... wyżebrany przez ..... Mamusie .....to Mamusia bierze na swoje barki ..... "wyczyn" .... Synalka .....
+12 #5 Karino 2015-09-07 00:13
Ale za to tam na MN jest karoca w której dziarsko podąża Poseł Polak z PiSu w doborowym towarzystwie Andrychowskich nie ,,romów'' kolesi z nomenklatury i klucza. Brawo Panie pośle normalnie myślący człowiek z sercem po prawej stronie nie wsiada do takiej furmanki pełnej 1 Majowej menażerii.
Widać panu Posłowi nie przeszkadza ten melanż łyka wszystko co mu żajkolandia podstawi pod nos. :-x
+11 #4 NaszPan 2015-09-06 22:55
Z przykrością zgodzę się z Panią Jadwigą. Jak chcą robić to co zrobili dziś czyli polityczne spiski przy okazji święta dożynek, to... jest to woda na pisowski młyn!

Koń robiący kupę... szkoda gadać !
+13 #3 michal 2015-09-06 22:30
A co się pani spodziewa po Waldku redaktorze naczelnym po gimnazjum :-)
+14 #2 Jadwiga 2015-09-06 22:15
Z wdzięcznością i pochwałą piszę komentarz dla Andrychowianin. Około godzinę temu czułam niesmak i zażenowanie oglądając relację na portalu mamnewsa. Tam nie ma zdjęć z momentów do których najdłużej się przygotowały dzieci. Nie ma tam też zdjęć z przekazania wieńców i chleba. To przecież w dożynkach najważniejsze.
Na to co najważniejsze nie znaleźli miejsca natomiast dali zdjęcie konia jak robi kupę. Nie wspomnę już nawet że z jednych w roku uroczystości zrobili złośliwości i polityczne aluzje. Czuję się obrażona relacją tamtego portalu.
Tam się nie da komentować to tu napisałam.
Dla Państwa mam pochwały i podziękowania!
+19 #1 miro 2015-09-06 21:51
To kpina , że słynny Roman " Maczuga" bawi się na dożynkach a w głębokiej d.... ma to co się dzieje wokół konkursów na dyrektorów szkół. To On jako przewodniczący i jedna z najważniejszych osób w gminie odpowiada za to bezprawie. OBUDŹ SIĘ MACZUGO.

Komentowanie jest niedostępne w tej sesji.