• Kategoria: Kultura

Muzycy z duetu „Kraina Wolności” oraz malarka Małgorzata Pauspert zapraszają 19 września 2015 o godz. 20.00 do Cafe & Bar Obiecanki Cacanki w Andrychowie na wspólny projekt artystyczny, obejmujący wernisaż malarstwa pt. „W przestrzeni barw” – obrazy malowane stopami oraz koncert akustyczny autorskich piosenek niebanalnych.

Wyjatkową wystawę będzie można obejrzeć w Andrychowie do 8 października 2015, później wystawa zostanie przeniesiona do Galerii Wzgórze Franciszka Kukioły w Bielsku-Białej.

Kilka słów o twórcach:

Małgorzata Pauspert maluje stopami. Urodziła się w 1983 r. w Rabce Zdroju. Aktualnie mieszka i maluje w Krakowie. Uczyła się malarstwa od wielu wybitnych artystów krakowskich, między innymi u Anny Pietsch, Miłosza Pobiedzińskiego, a aktualnie pracuje pod kierunkiem Małgorzaty Maćkowiak. Od 2004 r. współpracuje z wydawnictwem „Amun”.

Od zawsze wie, że to, co ogranicza człowieka najbardziej, ma swoje miejsce w głowie. Mimo iż nie ma rąk, czerpie z życia pełnymi garściami. Wychodzi z założenia, że ma ono sens tylko wówczas, gdy spędzamy je podążając za pasją i nie żałując niczego, co ze sobą niesie - wówczas potrafi być świętem. Jeśli wie, "czego" i "dlaczego" chce, kwestia "jak" pozostaje dla niej jedynie problemem technicznym. Wnikliwie obserwuje rzeczywistość, doszukując się w niej tego, co nieoczywiste, niesamowite czy elektryzujące. Fascynuje ją mroczna strona ludzkiej natury, ze wszystkim co niewypowiedziane, nienazwane, ukryte przed światłem świadomości. W jej poczuciu humoru absurd przeplata się z groteską, a sacrum spotyka profanum. http://malgorzatapauspert.wix.com/malarstwo

Kraina Wolności – andrychowski duet, który powstał wiosną 2013 roku, stworzony przez małżeństwo: Kuba Koczur (gitara elektryczna) kompozytor i autor tekstów oraz Zofia Koczur (wokal) również autorka tekstów i poetka. Mówią o sobie: „..połączyła nas miłość, przyjaźń i pasja, wspólne inspiracje muzyczne, sięgające korzeniami do lat 60’. Gatunki jakie prezentujemy przede wszystkim to rhythm’n’blues, blues a także muzyka z pogranicza rockowego. Jest także poezja, teksty własne oraz zaczerpnięte z repertuaru Wolnej Grupy Bukowina, teksty Agnieszki Osieckiej do których tworzymy własne aranżacje muzyczne. Kraina Wolności to nie tylko muzyka, to również stan ducha, miejsce w którym odnajdujemy wolność, marzenia, miłość, szeroko pojęte dobro, muzykę, przyrodę… To azyl w którym odcinamy się od zgiełku współczesnego, plastikowego i cyfrowego świata.. Jednocześnie staramy się budzić pozytywne emocje u słuchaczy, przywoływać wrażliwość i jednocześnie dawać do myślenia…”

http://www.krainawolnosci.net.pl/

Materiał nadesłali organizatorzy