Okomedis_gora_750
  • Kategoria: Polityka

Felieton - (NIE)Miłosierny Andrychów! Fałszerstwa, przywłaszczenia i hejt

A gdyby tak obudzić się w krainie bez deptania wartości, bez straszenia opozycją, bez poniżania księży, bez hejtu i pogardy? Gdyby zapomnieć o miłosierdziu dla osób, którym sąd udowodnił winę fałszerstw dokumentów i przywłaszczania pieniędzy ze szkolnych wypadów do kina...? Gdyby żyć uczciwie, nie walczyć w sądach o ustawiane konkursy, pomagać przedsiębiorcom, nie blokować inwestycji...? TO BYŁOBY NIESZCZĘŚCIE DLA OKOLICY?

  • Kategoria: Polityka

W piątek, 8 kwietnia, poseł Józef Brynkus spotka się z mieszkańcami Andrychowa

Dr hab. Józef Brynkus posłem został po raz pierwszy. W przeciągu kilku miesięcy zdołał już wielokrotnie wykazać się aktywnością. Można się z nim zgadzać lub nie, ale ciężko nie zauważyć, że spośród posłów związanych z powiatem wadowickim to on jest najbardziej otwarty na podejmowanie kontrowersyjnych tematów, o których inni politycy często boją się nawet wypowiadać. 8 kwietnia, w piątek, o godzinie 18:00 spotka się z mieszkańcami Andrychowa w Kinie Beskid.

  • Kategoria: Polityka

Gdy afera wyszła na jaw, głosili, że to sąd rozstrzygnie sprawę. Gdy sąd rozstrzygnął będą wymyślać dalej?

Na dzień przed sesją Rady Miejskiej w Andrychowie światło dzienne ujrzał pisemny odpis wyroku w sprawie konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie. Opatrzony jest klauzulą prawomocności, której jeszcze kilka dni temu próbował zaprzeczać szef andrychowskiej oświaty. 

Gdy burmistrz szedł do sądu i kwestionował rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Małopolskiego zgodnym głosem Tomasz Żak, Roman Babski i Andrzej Szafrański mówili, że to sąd będzie rozstrzygał sprawę. Co wymyślą jutro na sesji Rady Miejskiej, gdy sąd już sprawę definitywnie (PRAWOMOCNYM WYROKIEM) rozstrzygnął?

Czy przejdzie im przez gardło, że jest tak jak orzekł sąd, czyli że Ewa Kurek powinna zostać ogłoszona zwycięzcą konkursu na dyrektora SP nr 4, podczas gdy burmistrz Żak uznał konkurs za nierozstrzygnięty?  

  • Kategoria: Polityka

Blamaż burmistrza i dyrektora GZO w sprawie SP4? Orzeczenie prawomocne, a komentatorzy nie mają złudzeń

Prosta droga do zmiany dyrektora! Sprawa nieprawidłowości, do których doszło podczas konkursu na dyrektora SP nr 4 w Andrychowie trwa od blisko dwóch lat. Był festiwal zapewnień, płomienne wystąpienia władz podczas obrad Rady Miejskiej, czasem informacje mijające się z prawdą, wreszcie farsa przybrała spektakularny wymiar. Skarga burmistrza na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody odrzucona. Orzeczenie ma klauzulę prawomocności, a dyrektor Andrzej Szafrański na łamach lokalnej prasy wydaje się wciąż zaklinać rzeczywistość. 
Dla naszej redakcji uprawomocnienie orzeczenia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego skomentowali Krzysztof Kubień i Sebastian Ramenda. Obaj nie pozostawiają złudzeń. 

  • Kategoria: Polityka

Wadowice blokują BDI, czy robi to kilka osób? Marcin Gładysz chce to sprawdzić

Andrychów tonie w korkach, Rada Miejska apeluje do premier Beaty Szydło o budowę BDI, tymczasem to nie rząd, a "Wadowice" blokują budowę tej kluczowej dla okolicy drogi. Obalić ten mit chce raz na zawsze Marcin Gładysz - bloger i zarazem jeden z głównych przeciwników burmistrza Mateusza Klinowskiego. Apeluje o przeprowadzenie w Wadowicach obiektywnej akcji informacyjnej, oraz o to, aby mieszkańcy w lokalnym referendum samodzielnie zdecydowali, czy Gmina ma podpisać z GDDKiA porozumienie dające zielone światło dla inwestycji. Jest on głęboko przekonany, że za "blokadą" stoją władze, a nie mieszkańcy Gminy Wadowice.

  • Kategoria: Polityka

Aneta W. winna, musi naprawić wyrządzoną szkodę, ale nie jest skazana. Burmistrz i Przewodniczący apelują do Miłosierdzia Bożego...

Dzisiejsza sesja Rady Miejskiej kolejny raz przywołała temat wyroku, który zapadł w sprawie Anety W. Wszystkie wątpliwości zostały rozwiane definitywnie przez radcę prawnego dyrektorki CKiW w Andrychowie. Wyjaśnił on precyzyjnie znaczenie prawne warunkowego umorzenia postępowania. Ma ono miejsce wówczas, gdy co do winy sprawcy nie zachodzą wątpliwości, ale są przesłanki dla których można odstąpić od skazania wyrokiem karnym. Aneta W. wcześniej nie była osobą karaną, zobowiązała się naprawić wyrządzoną Gminie Brzeszcze szkodę (jak podają media około 60 tys. zł + koszty sądowe). Dzięki temu Sąd w wyroku mógł orzec warunkowe umorzenie postępowania. Jeśli w okresie próby, na który sąd orzekł wobec niej warunkowe umorzenie postępowania, będzie ona rażąco naruszała porządek prawny, wówczas sąd będzie mógł podjąć postępowanie karne.

Burmistrz oraz Przewodniczący Rady Miejskiej apelowali w swoich wypowiedziach o Boże Miłosierdzie wobec dyrektorki CKiW... Burmistrz Tomasz Żak wyraził nadzieję, aby to co być może kiedyś zrobiła odkupiła poprzez piękne organizowanie imprez w Andrychowie...

  • Kategoria: Polityka

Wynik konkursu i powołanie dyrektora SP4 wydane z naruszeniem prawa! WSA w całości podtrzymał zdanie Wojewody

Burmistrz Żak od roku broni jak może spraw beznadziejnych. Zwija się jak w ukropie, aby za pomocą mediów przekazać opinii publicznej, że wyroki sądów zwracające uwagę na naruszenia prawa podczas konkursów są korzystne dla Gminy. Czy tak też będzie tym razem?
Dziś zapadł najbardziej dotkliwy i obnażający nieprawidłowości wyrok. Wojewódzki Sąd Administracyjny podtrzymał zdanie Wojewody, a skargi burmistrza oddalono w całości. WSA stanął na stanowisku, że w konkursie na dyrektora SP 4 zwyciężyła Ewa Kurek, a nie tak, jak uznała komisja pod przewodnictwem Andrzeja Szafrańskiego. Jeśli wyrok się uprawomocni, to najparwdopodobniej Dorota Zawada pożegna się ze stanowiskiem.