ASRusinek
  • Kategoria: Polityka

Elżbieta Łaski - znana wadowicka komentatorka pisząca na portalach internetowych pod pseudonimem "Ola" zamierza odwołać burmistrza Wadowic Mateusza Klinowskiego.

Jak zapowiedziała na swoim facebookowym profilu będzie organizować referendum odwoławcze. Póki co Elżbieta Łaski zbiera opinie mieszkańców w krótkiej ankiecie, w której odpowiada się tak lub nie na trzy pytania:

  1. Czy jest Pani/Pan zadowolona/y z zarządzania miastem przez burmistrza Mateusza Klinowskiego?
  2. Czy uważa Pani/Pan, że burmistrz Mateusz Klinowski godnie reprezentuje miasto i gminę Wadowice?
  3. Czy weźmie Pani/Pan udział w referendum odwoławczym?

Na razie mieszkańcy ankietowani przez Łaski odpowiadają jednomyślnie, że nie są zadowoleni z rządów Klinowskiego, który niegodnie reprezentuje ich miasto. W związku z tym, wezmą udział w referendum. Jednak ankiet na chwilę obecną nie ma zbyt wiele.

Dla przypomnienia w Wadowicach odbyły się już dwa nieudane referenda odwoławcze w 2001 i 2013 roku. W pierwszym, 15 lat temu wzięło udział 8,54% uprawnionych, w drugim 3 lata temu już 14,06%. To na kanwie tego referendum z 2013 roku rok później burmistrzem Wadowic został Mateusz Klinowski inicjator referendum przeciwko Ewie Filipiak.

Dzisiaj mówi się, że referendum przeciwko Mateuszowi Klinowskiemu ma oprócz Elżbiety Łaski także zakulisowych organizatorów. Według znających niuanse wadowickiej polityki są to podobno była dwudziestoletnia burmistrz Ewa Filipiak, obecnie posłanka PiS, a także dyrektor jej biura poselskiego, do niedawna szef powiatowej PO Stanisław Kotarba.

Czy inicjatywa odwołania burmistrza Klinowskiego dojdzie do skutku i okaże się skuteczna czas pokaże. Aby odwołać burmistrza Wadowic z zajmowanego urzędu do urn musiałoby pójść przeszło 8 tys. wadowiczan, czyli blisko 30% wyborców.

O komentarz na gorąco poprosiliśmy Marcina Gładysza - blogera oraz przeciwnika politycznego burmistrza Klinowskiego:

"Referendum odwoławcze przeciwko Klinowskiemu? Oczywiście. O ile komuś bardzo zależy żeby został z nami przez kolejne kadencje. Jest tylko kilka osób w mieście, które mogły wymyślić coś równie kuriozalnego. Mówię do Was teraz: dzisiaj burmistrz Klinowski ma na sobie koszulkę. Wy założycie mu zbroję. Jakiego przeciwnika łatwiej pokonać?
Mam podejrzenie graniczące z pewnością, iż prawdziwi inicjatorzy tej awantury to starzy polityczni wyjadacze. Mam nadzieję, że zrozumieją, że droga którą obrali jest najgorszą z możliwych."

 

Wczoraj było zimno. Mam tylko kilka, ale są konkretne. Będę organizować referendum odwoławcze.

Posted by Elżbieta Łaski on 1 luty 2016

Komentarze

0 #3 AMypeaffew 2018-02-03 04:36
This condition is very limited to the reproductive system and may have several causes for example a result of injury or abnormal blood flow inside testicles. However, it is important to have the doctor's opinion first before taking these oral medications because these may have pessimistic effects around the body.
https://www.cialissansordonnancefr24.com/prix-d'une-boite-de-cialis-10mg/
-29 #2 Piotrek 2016-02-04 10:17
Zgadzam się z kolegą z góry tylko w Andrychowie i to za kadencji PO jest możliwe żeby Aneta Wądrzyk która się przyznała że ukradła pieniądze publiczne mogła pracować jeszcze na stanowisku publicznym każdy inny złodziej by dostał wyrok ale PO ma swoich sędziów i swoich ludzi jak Żak który koleżance z partii załatwił posadkę a co tak że kradła publiczne pieniądze żak jest świetnym przykładem relatywizmu moralengo
-27 #1 Leon 2016-02-02 10:47
Myślę, że małe referendum w Andrychowie również dobrze by zrobiło i odświeżyło trochę ludziom umysły. Proponuję:

Czy na swoich stanowiskach powinni pozostać: (TAL lub NIE)
1. Tomasz Żak (TW Zdzisław)
2. Andrzej Szafrański (TW Grab)
3. Aneta Wądrzyk (z wyrokiem zwrotu należnośći)

Komentowanie jest niedostępne w tej sesji.