• Kategoria: Polityka

Na dzień przed sesją Rady Miejskiej w Andrychowie światło dzienne ujrzał pisemny odpis wyroku w sprawie konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 w Andrychowie. Opatrzony jest klauzulą prawomocności, której jeszcze kilka dni temu próbował zaprzeczać szef andrychowskiej oświaty. 

Gdy burmistrz szedł do sądu i kwestionował rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Małopolskiego zgodnym głosem Tomasz Żak, Roman Babski i Andrzej Szafrański mówili, że to sąd będzie rozstrzygał sprawę. Co wymyślą jutro na sesji Rady Miejskiej, gdy sąd już sprawę definitywnie (PRAWOMOCNYM WYROKIEM) rozstrzygnął?

Czy przejdzie im przez gardło, że jest tak jak orzekł sąd, czyli że Ewa Kurek powinna zostać ogłoszona zwycięzcą konkursu na dyrektora SP nr 4, podczas gdy burmistrz Żak uznał konkurs za nierozstrzygnięty?  

Burmistrz Żak jako kandydat na posła z list Platformy Obywatelskiej powinien teoretycznie świecić dziś przykładem i do wyroku sądu podchodzić z należytą powagą. Niestety tej powagi wydaje się brakować, a Andrzej Szafrański kwestionujący prawomocność na łamach lokalnych mediów jest tego symbolem.

Na dzień przed sesją Rady Miejskiej na blogu internetowym prawoioswiata.blogspot.com pojawił się kolejny przesądzający kwestię prawomocności dowód. Jest to skan papierowego odpisu wyroku Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego opatrzony klauzulą prawomocności. Referendarz sądowy potwierdził, że od 3 marca 2016 roku wyrok jest już definitywny. 

Choć ciężko znaleźć trzeźwo myślącą osobę, która z pasją i namiętnie próbuje przekonywać, że coś, co widzimy na własne oczy jest tylko złudą i fikcją, to nigdy nie mamy pewności, że taka osoba nie znajdzie się jutro. Co więcej, może znajdzie się osoba, która zakwestionuje powagę sądów, podważy pieczęci wielu urzędników państwowych i uda, że sprawy zupełnie nie ma. Pytanie tylko, czy samorząd powinien polegać na kwestionowaniu rzeczywistości i czy to takiej samorządności oczekuje społeczeństwo...

Skandy dokumentów pochodzą z bloga: prawoioswiata.blogspot.com 


 

Komentarze

0 #29 prawoioswiata 2016-07-08 10:25
SP4 - NSA nie przywróciło terminu na kasację prawomocnego wyroku
więcej na:
prawoioswiata.blogspot.com
0 #28 ripoŚcik 2016-06-27 22:27
Cytuję qmaty:
I co, zamkniecie teraz ryje i przeprosicie po wyroku NSA sprzed kilku dni przyznającym rację burmistrzowi Żakowi i Szafrańskiemu?

trutniu - nikt ciebie nie obraża. ale skoro używasz takich określeń to wiedz, że ryj to masz ty ( nie przyrównuj go przypadkiem do części stworzenia, które króluje na stołach w Polsce bo mu uwłaczysz).Co do dalszych twoich komentarzy to widać, że drukowane cię wybitnie męczy. Nie potrafisz zrozumieć treści, które niewykształcony człowiek potrafi jednoznacznie interpretować. Rżniesz głupa ty i tobie podobni, którzy potrafią tylko mataczyć. wpisujesz się w interpretację tych panów-twoich jak mniemam idolów( wymienionych przez ciebie - dziwię się, że zapomniałeś dodać "pan" bur.... itd.). ale może ty to oni tylko zmieniłeś nick??? żenada. ponadto: nulla potentia super leges esse debet - nie tłumaczę bo i tak nie zrozumiesz.
+1 #27 qmaty 2016-06-25 18:08
Cytuję prawoioswiata:
artykuł w "Nowinach Andrychowskich online"
więcej na:
prawoioswiata.blogspot.com

Rżniesz głupa czy po prostu jesteś pieniaczem?
Przecież ten wyrok dot. IDENTYCZNYCH spraw, i ty sądzisz, że kolejny będzie inny? Żałosny jesteś, chłopie. Bardzo żałosny..
+2 #26 prawoioswiata 2016-06-24 12:17
artykuł w "Nowinach Andrychowskich online"
więcej na:
prawoioswiata.blogspot.com
+4 #25 prawoioswiata 2016-06-24 10:24
@qmaty - opisany powyżej wyrok NIE był rozpatrywany przez NSA - nie manipuluj informacją.
Powyższy wyrok jest PRAWOMOCNY i nie ma nic wspólnego z orzeczeniami NSA, które zapadły w sprawie Rzyk i Inwałdu.
-4 #24 qmaty 2016-06-24 10:17
I co, zamkniecie teraz ryje i przeprosicie po wyroku NSA sprzed kilku dni przyznającym rację burmistrzowi Żakowi i Szafrańskiemu?
+3 #23 prawoioswiata 2016-06-16 08:56
SP4 - kolejne zarządzenia Burmistrza
więcej na:
prawoioswiata.blogspot.com
-37 #22 prawoioswiata 2016-04-25 14:41
SP4 - rozprawa w sprawie powierzenia stanowiska osobie spoza konkursu
więcej na:
prawoioswiata.blogspot.com
-34 #21 prawoioswiata 2016-04-21 12:56
SP4 - BURMISTRZ NIE MA MOŻLIWOŚCI KASACJI WYROKU
więcej na:
prawoioswiata.blogspot.com
-34 #20 prawoioswiata 2016-04-14 20:33
III SA/Kr 218/15 - powołanie obecnego dyrektora - WSA podjął zawieszone postępowanie sądowe.

więcej na:
prawoioswiata.blogspot.com

Komentowanie jest niedostępne w tej sesji.