• Kategoria: Sport

Strażacy ochotnicy z Wieprza są klasą sami dla siebie! Obronili wynik sprzed roku i ponownie zwyciężyli w Podbabiogórskich Zawodach Ratowniczo - Gaśniczych. Gdy pojawiają się na zawodach ich celem zawsze jest zwycięstwo. Obserwatorzy tradycyjnie zadają sobie pytanie: "Czy ktoś dziś zatrzyma Wieprz?"

Zawody pożarnicze to nie tylko sportowa rywalizacja, to przede wszystkim pokaz gotowości bojowej jednostek OSP. Tym większa duma, że bezpieczeństwa naszej okolicy strzegą wyśmienicie wytrenowani ochotnicy OSP Wieprz. Nie tylko na zawodach, ale przede wszystkim podczas akcji bojowych ich zaangażowanie jest ponadprzeciętne. Biją własne rekordy czasu reakcji na alarmy i bezkompromisowo, jak równi z równym, na miejsce docierają w jednym szeregu z zawodowymi zastępami JRG.

Swoją dominację potwierdzili po raz kolejny na Podbabiogówskich Zawodach Ratowniczo-Gaśniczych w Lachowicach. W morderczych konkurencjach trwających łącznie około 20 godzin nie znaleźli pogromców. Ich umiejętności sprawdzane były w wielu pozorowanych sytuacjach, np. wypadkach drogowych, pożarze, nocnej akcji bojowej i na osuwisku. Po podliczeniu punktacji wynik był wymarzony. OSP Wieprz kolejny raz najlepsze!

Strażacy OSP Wieprz na profilu Facebook-owym podsumowali tegoroczne zawody. Napisali:

"W dnia 11 i 12.09 uczestniczyliśmy w Podbabiogórskich Zawodach Ratowniczo-Gaśniczych zorganizowanych przez OSP Lachowice pod patronatem Wójta Gminy Stryszawa oraz Komendanta Powiatowego PSP w Suchej Beskidzkiej. W dwudniowych zawodach rywalizowały jednostki z województwa małopolskiego i śląskiego. W zmaganiach prowadzonych zarówno w nocy jak i w dzień razem z pozostałym jednostkami doskonaliliśmy nasze umiejętności z zakresu udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy jak równie w prowadzeniu działań bojowych. Po trwających blisko 20 godzin zawodach z wielką radością poznaliśmy końcowe wyniki zawodów, w których to udało się nam obronić tytuł najlepszej drużyny wywalczony przed rokiem."

Foto:

 

Foto: OSP Wieprz

 

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy!
Pamiętaj, że w sieci nie jesteś anonimowy!


Kod antyspamowy
Odśwież