ASRusinek
  • Kategoria: Sport

4 medale zdobyte na Pucharze Polski w Toruniu to dorobek klubu sportowego Speed Rock Wadowice. Tym razem na szyjach młodych wspinaczy zawisły dwa złota i dwa srebra. O dalszych sportowych planach opowiedział naszej redakcji Tomasz Sordyl.

Puchar Polski w Toruniu był niezwykle udany dla Speed Rock Wadowice. Sportowcy zdobyli miejsca w czołówce we wspinaczce sportowej na czas, nie tylko w kategoriach juniorskich, ale również wśród seniorów. Ostatecznie aż czterech wspinaczy z Wadowic zakończyło zawody na podium:

Mateusz Mydlarz - 1. miejsce,
Jakub Widlarz - 1. miejsce,
Tomasz Sordyl - 2. miejsce,
Mateusz Zaremba - 2. miejsce

Szczególnie godne zauważenia jest pierwsze podium w klasyfikacji seniorów, które zdobył Tomasz Sordyl. Pełnoprawnym seniorem został na początku tego roku, a sukcesy w nowej kategorii wiekowej przyszły błyskawicznie. 

Tomasz Sordyl opowiedział naszej redakcji o sportowych planach na przyszłość:

Jak samopoczucie po pierwszym tak znaczącym sukcesie w kategorii seniorów?

Jest to bardzo pozytywne zakończenie sezonu 2015. Fajnie jest widzieć efekty pracy jaka została podjęta by ten cel osiągnąć. Zdaję sobie sprawę ze jest jeszcze sporo do przerobienia ale ten wynik pokazuje że można
Czy planuje Pan w najbliższym czasie kolejne starty?
W tym roku zakończył sie juz cykl zawodow na czas w Polsce. Odbędzie sie jeszcze tylko jedna edycja Pucharu Świata w Chinach jednak z kilku względów, w dużej mierze rowniez finansowych postanowiłem z niej zrezygnować. W tym roku planuję więc już skupić się bardziej na przygotowaniu mocy na przyszły sezon. Czasówki prawdopodobnie pójdą przez jakis czas na bok, na rzecz boulderingu.

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy!
Pamiętaj, że w sieci nie jesteś anonimowy!


Kod antyspamowy
Odśwież