• Kategoria: Turystyka

Klub Podróżnika przy ASM zaprasza na opowieść o Omanie

Klub Podróżnika Koła PTTK „Chałupa” zaprasza na spotkanie zatytułowane „OMAN – faladże, kadzidło i handżary”.  Spotkanie odbędzie się w Klubie ASM w Andrychowie przy ul. Lenartowicza 7 w poniedziałek 19 października br. o godz. 19.00.

Będzie można wysłuchać relacji z dwutygodniowej podróży czwórki globtroterów, którzy samochodem terenowym przejechali 5 500 km po górskich i pustynnych bezdrożach Omanu.

  • Kategoria: Turystyka

Pożegnianie wakacji w MiniZoo Kucyk [foto]

 

Sobotnie popołudnie i wieczór (29.08) warto spędzić w Mini Zoo "Kucyk" w Inwałdzie, gdzie właściciele przygotowali moc atrakcji z okazji trwającego IV Festynu Regionu "Pożegnanie Wakacji". Na odwiedzających, prócz mnóstwa zwierząt, czekają m.in: odprężająca muzyka, pokaz sprzętu strażackiego, pokaz sokolniczy, przejażdżki motocyklem i ciuchcią, park zabaw i wiele innych. Zgłodniali będą mogli pokosztować lokalnych przysmaków, które wraz popularnymi daniami budują pokaźne menu. Piknik będzie trwał aż do północy. 

  • Kategoria: Turystyka

Biegowe zakończenie wakacji w Czarnym Groniu [foto]

W dniu dzisiejszym (29.08) w ośrodku Czarny Groń w Rzykach Praciakach odbła się rodzinna impreza sportowa na zakończenie lata. O godzinie 10:00 rozpoczął się rodzinny marszobieg górski na 3 km, o 11:30 bieg górski na 10 km a o 14:00 odbył się trening funkcjonalny o zróżnicowanym stopniu trudności. Pogoda i sportowcy dopisali a uwolnione endorfiny sprawiły, że pozytywna energia wprost emanowała z uczestników.

  • Kategoria: Turystyka

[Letnia fotogaleria] 15 km od Andrychowa powstał kompleks, który przyćmi wszystkie okoliczne atrakcje? [foto]

Jednym z ostatnich miejsc, które odwiedziliśmy w tegorocznym cyklu "Letnich fotogalerii" jest kompleks Molo w Osieku. Miejsce to jest oddalone od Andrychowa o około 15 kilometrów. Aranżacją przestrzeni i wysoką jakością wykonania podnosi poprzeczkę obiektom, które dotychczas były wyznacznikiem dobrego smaku w naszej okolicy. To duża namiastka tropików!

  • Kategoria: Turystyka

Regaty z okazji 50-lecia KŻ LOK Dryf

Już w najbliższą sobotę 29 sierpnia będzie miała miejsce prawdziwa gratka dla miłośników wypoczynku pod żaglami. Klub Żeglarski Ligi Obrony Kraju "Dryf" z Międzybrodzia Bialskiego, przez który przewinęło spore grono Andrychowian organizuje Regaty z okazji 50-lecia klubu.