• Kategoria: Turystyka

Klub Podróżnika Koła PTTK „Chałupa” zaprasza na opowieść zatytułowaną: BRAZYLIA JAKIEJ NIE ZNACIE!, 
która odbędzie się 28 września 2015 (poniedziałek) godz. 19.00. Wstęp wolny

Goście Klubu Podróżnika: Marlon Couto Ribeiro z Conceição do Araguaia – Pará (Brazylia)Anikó Couto-Szalay z Kajárpéc (Węgry).

Poznamy brazylijskiego poliglotę Marlona Couto Ribeiro i jego świeżo poślubioną małżonkę Anikó. Na pytanie, skąd jest, Marlon odpowiada zawsze, że z Gliwic, choć do Polski trafił zaledwie kilka lat temu. Jego szalona podróż do tej części Europy związana jest oczywiście z językami… Chciał podszkolić język polski, ale udało mu się zamieszkać w naszym kraju dzięki kontaktom z polskimi esperantystami. Dziś pracuje w szkole językowej w Gliwicach, gdzie uczy japońskiego, portugalskiego, niemieckiego i hiszpańskiego. Sam codziennie szlifuje jeszcze węgierski, tajski, mongolski, serbski, a w wolnych chwilach chodzi do pobliskiego baru z kebabami na arabskie konwersacje z pracującym tam Egipcjaninem. Podczas spotkania opowie o swojej ojczyźnie, podróży do Polski i o swoich zainteresowaniach językowych.

Mnóstwo ciekawostek językowych, anegdot i cennych wskazówek, dzięki którym nauka języka obcego stanie się przyjemnością, zamieszczono w książce „Więcej niż słówka”. Jest to wywiad z Marlonem, który przeprowadził polski poliglota Konrad Jerzak vel Dobosz. Książkę będzie można nabyć podczas spotkania w Andrychowie.