Okomedis_gora_750
  • Kategoria: Wydarzenia

Kronika Beskidzka opublikowała artykuł, w którym powołuje się na słowa Andrzeja Szafrańskiego i pisze o nim: "On sam nie należał do komisji[...]". Fakty są jednak zupełnie inne.

Sprawa z unieważnieniem Zarządzeń Burmistrza dotyczących konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 prawdopodobnie będzie długim sądowym i medialnym serialem. Burmistrz Tomasz Żak zdecydował się złożyć odwołanie od decyzji Nadzoru Prawnego Wojewody unieważniającej powołanie Doroty Zawady na dyrektora tejże placówki. Nadzór Prawny Wojewody powołując się na wyrok Trybunału Konstytucyjnego uznał, że zeszłoroczny konkurs powinna wygrać Ewa Kurek, jednak komisja konkursowa, której przewodniczącym był Andrzej Szafrański uznała konkurs za nierozstrzygnięty.

Na łamach Kroniki Beskidzkiej pojawił się artykuł, w którym znajduje się fragment sugerujący jakoby Andrzej Szafrański nie pamiętał, że w feralnym konkursie pełnił rolę Przewodniczącego Komisji Konkursowej:
"Dyrektor Gminnego Zarządu Oświaty Andrzej Szafrański przekonuje, że konkurs był przeprowadzony zgodnie z wszelkimi zasadami i rozporządzeniami władz oświatowych oraz regulaminami obowiązującymi w gminie. On sam nie należał do komisji, ale przyznaje jej rację, że cztery głosy to nie bezwzględna większość z dziewięciu obecnych członków tego gremium.
- Komisja miała taką instrukcję dla samorządowców, którzy przeprowadzają w całej Polsce konkursy - stwierdza dyrektor GZO. -Napisane jest w niej tak: "Bezwzględna większość głosów to więcej niż połowa. Innymi słowy głosów za musi być więcej niż suma głosów przeciwnych i wstrzymujących się" - napisała Kronika Beskidzka

Wypowiedź i fragment tekstu Kroniki Beskidzkiej niesie dwie zasadnicze nieścisłości:

1. W protokole konkursu na dyrektora Szkoły Podstawowej widnieje, że Ewa Kurek uzyskała 4 głosy "za", a 5 głosów było NIEWAŻNYCH. Wobec tego, uzyskała właśnie jak stanowi regulamin, na który powołuje się Andrzej Szafrański na łamach Kroniki Beskidzkiej: więcej głosów "za" niż suma głosów "przeciw" i "wstrzymujących się".  Stosunek ten wynosi 4 "za" do zera głosów "przeciw" i "wstrzymujących się".

2. Poważną nieścisłością jest sugestia jakoby Andrzej Szafrański nie należał do Komisji Konkursowej. Należał, a co więcej był jej przewodniczącym. Do pełnienia tejże funkcji powołał go burmistrz Tomasz Żak Zarządzeniem nr 2804/14 z dnia 15 maja 2014 roku.  LINK

Zwrócimy się pisemnie do Dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty z prośbą o komentarz do artykułu Kroniki Beskidzkiej o tytule: "Co to znaczy: większość?". Czy sam zapomniał, bądź próbował zataić fakt bycia przewodniczącym Komisji Konkursowej, czy może nieścisłość wynikała z winy dziennikarza?

Sprawa konkursu, unieważnienia zarządzeń burmistrza o uznaniu konkursu za nierozstrzygnięty oraz unieważnienia powołania Pani Doroty Zawady na dyrektora SP4 zapewne zadecyduje o przyszłości Andrzeja Szafrańskiego na stanowisku Dyrektora Gminnego Zarządu Oświaty. Decyzje Nadzoru Prawnego Wojewody są nieprawomocne, gdyż złożono odwołania od niniejszych rozstrzygnięć nadzorczych. Nie brak głosów, że Andrzej Szafrański wcześniej, wraz z ukończeniem 60-tego roku życia zdecyduje się przejść na przysługującą mu emeryturę.

Sprawa sądu pomiędzy Wojewodą Małopolskim a Burmistrzem Andrychowa będzie ciągnęła się być może nawet przez najbliższe lata.

Komentarze

-2 #172 prawoioswiata 2016-07-08 10:23
SP4 - NSA nie przywróciło terminu na kasację prawomocnego wyroku
więcej na:
prawoioswiata.blogspot.com
-38 #171 prawoioswiata 2016-03-29 08:15
Uzasadnienia zawieszenia postanowień NSA - Rzyki i Inwałd

więcej na:

prawoioswiata.blogspot.com
+12 #170 ripoŚcik 2016-03-16 20:47
a.sz. trutniu oświatowy - zatkało kakało. Co za przemiana, czyżby srebrników brakło czy ktoś po ludzku wykazał niestaranność w działaniu i nieopatrznie nie złożył kasacji? A może twoja argumentacja trafiła w czarną dziurę burmistrza przyjaciela/nie twego? i co dalej? Jak widać same pytania. Ale Najważniejsze: czy zwyciężyły argumenta a fortiori - tym razem nie tłumacze - wygoogluj sobie.
+13 #169 miro 2016-03-16 20:27
Mam ogromną nadzieję , że TW grab wraz ze zdziskiem pójdą siedzieć. Sprawiedliwość już pokazuje swoje oblicze. A tu jeszcze wiele spraw i to nie tylko związanych z konkursami. Ale jaja.
CBA(ceba) to sprawdzić.
+11 #168 prawoioswiata 2016-03-16 19:54
SP4 - PRAWOMOCNY WYROK - Burmistrz nie złożył kasacji.
więcej na:
prawoioswiata.blogspot.com
+11 #167 Jepetto 2016-03-14 20:23
Ten pomysł z w przedszkolem w Gim 2 to tylko sam dyrektor Szafrański mógł wymyślić. Większej głupoty Andrychowianie chyba jeszcze nie słyszeli. Żeby przedszkolaki goniły pomiędzy 14-16 letnią młodzieżą. Czyli rozumiem, że te przedszkolaki będą razem ze starszymi uczniami grały na orliku a piaskownice postawi się im na boisku do koszykówki. Do tego prywatne liceum w Gimnazjum nr 1. Nie rozumiem po co skoro Andrychowskie LO daje rady.
Nie wiem czy Pan Szafrański na siłę próbuje znaleźć alternatywę w razie niepowodzenia w wyborach 2018 czyli zatrudnienie dla siebie i dla"swoich" klakierów, ale takie głosy chodzą od dawna. Więc Tomku mogę potwierdzić Twoje przypuszczenia.
+11 #166 Tomek 2016-03-14 15:58
Tak czytam na Mamnewsa art o wymysłach szafrańskiego w sprawie przedszkola w gimnazjum an osiedlu i oczom nie wierze.
W jedynce chcą zrobić prywatne liceum tam przedszkole publiczne a tak naprawdę to w samym gzo przedszkole i bajzel. Mam ciche wrażenie, że andrzej szafrański szykuje sobie chyba jakiś etacik gdyby żak przegrał kolejne wybory. Bo gdzie on się podzieje z taką marną opinią i to w skali całego województwa!
Ja wam mówie ze coś w tym jest.
+12 #165 operator 2016-03-13 10:43
Zwróćcie uwagę jak na MamNewsa niejaka "kolka", "maria" i reszta obozu żakolandi straszą ponownie prokuratorem bo pisze sie negatywnie o ich Guru i przywódcy duchowym burmistrzu Andrychowa i jego świcie. Żakolandia z kazdym donosem stacza się coraz bardziej. I tu niechodzi już o jakieś prywatne zorgrywki lecz polityke i to jak traktuje sie ludzi nieprzychylnych wladzy. Wiem kim jest "kolka" i nie martwcie sie- ona nic nie może tak samo jak vel "maria". Wydaje sie im, że w internecie sa anonimowe i mogą rzucać błotem na każdego.
Niespodzianka tuż tuż.
+10 #164 Rafael 2016-03-11 15:24
Dalej żakolandio minusujcie ile chcecie do woli, ludzie i tak są na bieżąco. Andrychowianin powrócił i na reszcie mamy obiektywny niezależny portal, którego władze andrychowa nie muszą finansować żeby istniał :)
+12 #163 Urlih 2016-03-08 14:44
Jak widzę w GZO nic się jeszcze nie zmieniło, dalej ten sam człowiek na stanowisku, bez konkursu, bawi się w zarządzanie Oświatą.
Nie wiem jak żakolandia dobiera tych swoich specjalistów, ale pachnie tu kolesiostwem i jedną starą partią z czasów PRL. Smród nie do odpędzenia.
+64 #162 Omega 2015-11-09 16:08
Żakolandia już się cieszy, że Andrychowianin nie będzie im sprawiał więcej kłopotu bo przestał istnieć. Droga żakolandio jesteście w błędzie- teraz dopiero się zacznie wyciąganie nieprzyjemnych faktów na wierzch. Bądźcie cierpliwi. Osobiście myślę, że trzeba się porządniej przyjrzeć dyrektorowi GZO bo ostatnio bardzo jest zaniedbany w opinii publicznej. A jest wiele osób, które chciałby się wypowiedzieć temat jego "metod" sprawowania władzy w GZO i jego stosunku do dyrektorów szkół w naszej Gminie.
+62 #161 Brat Albert 2015-11-09 12:23
Meszek, Szafrański musiał się przyznać do współpracy bo inaczej nie mógłby sprawować urzędów publicznych. Zresztą żona Andrzeja Szafrańskiego również należała do partii. Andrychów określa tych państwo jako pierwsza andrychowska TW rodzinka. Kiedyś przecież byli z tego dumni bo dawało im to wladzę i duże możliwości. A teraz próbują tę historię ukryć zawzięcie. Zresztą co do samej Szafrańskiej to szkoda komentować i z tego co ludzie mówią to nie ma dobrej opinii w kwestii ubezpieczeń. Ale co tu się dziwić- słabe predyspozycje i życie w cieniu męża musi się jakoś odbić.
Miłego dnia życzę.

Komentowanie jest niedostępne w tej sesji.