ASRusinek
  • Kategoria: Wydarzenia

Siłownie pod gołym niebem to strzał w dziesiątkę. Ich popularność niezmiennie utrzymuje się na wysokim poziomie. Służą młodzieży do treningu, a starszym dają możliwość samodzielnej rehabilitacji i dbania o formę. Zbudowano je między innymi w parku na osiedlu Lenartowicza oraz w ogródku jordanowskim na Górnicy (popularny Wembley). Są niby takie same, ale ich estetyka jest jakby inna...

Sprawa zauważalnych różnic w estetyce sięga jednej z sesji Rady Miejskiej, na której radny Maciej Kobielus wystąpił z interpelacją w sprawie utwardzenia podłoża pod przyrządami treningowymi siłowni usytuowanej przy ul. Lenartowicza. Myśl błyskawicznie przybrała pozytywnego obrotu. Dzięki interwencji społeczność korzystająca z osiedlowej siłowni nie musi się martwić błotem i innymi przeciwnościami. Obiekt zdecydowanie wypiękniał i cieszy ludzi podwójnie.

Foto z ul. Lenartowicza :

Zupełnie inaczej jest w parku na skrzyżowaniu ulic Krakowskiej i Grunwaldzkiej. Tutaj zmian nie dokonano, a przyrządy treningowe dalej usytuowane są na wydeptanej trawie. Estetyka, ale również użyteczność siłowni jest przez to wyraźnie niższa. Skoro w jednym miejscu wprowadzone zmiany uwidaczniają jak bardzo były potrzebne, to czemu nie wprowadzić ich wszędzie? 

Foto z ul. Grunwaldzkiej:

Jeśli magiczną różdżką do niewielkich, ale niezwykle istotnych zmian jest odwieczne słowo "PROSIMY", to niech tak się stanie. W imieniu mieszkańców jako redakcja prosimy, aby i na Górnicy pod przyrządami treningowymi położono kostkę, lub "puzzle". Za pozytywnie rozpatrzoną prośbę chcielibyśmy móc jak zawsze podziękować :) .

 

Komentarze   

0 #2 BestSasha 2018-11-03 03:25
I see you don't monetize your website, don't waste your traffic, you can earn additional cash every month.
You can use the best adsense alternative for any
type of website (they approve all websites), for more info
simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website
Cytować
+2 #1 Romek 2015-07-19 22:58
:)
Cytować

Dodaj komentarz

UWAGA!
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy!
Pamiętaj, że w sieci nie jesteś anonimowy!


Kod antyspamowy
Odśwież