• Kategoria: Wydarzenia

Do nietypowego zatrzymania doszło 8-go października w Andrychowie, w sklepie przy ul. 1-go maja. Wpadł 49-latek z Choczni, który kilka dni wcześniej przywłaszczył pozostawioną saszetkę z pieniędzmi i dokumentami.

To nietypowe zajście opisała Komenda Powiatowa Policji:

"W dniu 8 października 2015 policjanci z komisariatu Policji w Andrychowie zatrzymali 49 – letniego mieszkańca Choczni, podejrzanego o przywłaszczenie mienia. Mężczyzna znalazł saszetkę zostawioną przez klientkę jednego ze sklepów, ale zamiast ją zwrócić zatrzymał.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed południem gdy policjanci zostali powiadomieni przez pracownicę jednego ze sklepów, która na ulicy 1 - go Maja w Andrychowie zauważyła mężczyznę podobnego do sprawcy, który kilka dni temu zabrał saszetkę z pieniędzmi i dokumentami pozostawioną w sklepie przez mieszkankę Targanic.

Policjanci natychmiast udali się na miejsce gdzie zauważyli opisywanego mężczyznę, którego wylegitymowali i potwierdzili, że ma on związek z przywłaszczeniem. Następnie udali się do jego miejsca zamieszkania gdzie zabezpieczyli dokumenty będące własnością mieszkanki Targanic. Mężczyzna został zatrzymany, a odzyskane dokumenty zwrócone pokrzywdzonej.

Za przywłaszczenie grozi do 3 lat pozbawienia wolności."

Jak widać wcale nie trzeba kraść cudzej własności, aby ściągnąć na siebie poważne problemy prawne. Wystarczy znaleźć i nie oddać...

foto: KPP Wadowice

 

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy!
Pamiętaj, że w sieci nie jesteś anonimowy!


Kod antyspamowy
Odśwież