• Kategoria: Wydarzenia

Policjanci wadowickiej drogówki skontrolowali zaledwie 58 aut, a w wyniku tego nałożyli 41 mandatów. Jeden z kierowców był mocno pijany. Zobacz wyniku akcji "Prędkość".

Pełne podsumowanie działań opublikowała na swojej stronie internetowej Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach:

"Nadal główna przyczyną wypadków drogowych, w których  są zabici i ciężko ranni jest nadmierna prędkość oraz jej niedostosowanie do warunków drogowych i atmosferycznych. Nadmierna prędkość w chwili wypadku znacznie zwiększa ryzyko odniesienia ciężkich obrażeń ciała a nawet śmierć.

W związku z powyższym na terenie powiatu wadowickiego w dniu 16.10.2015 r. przeprowadzono nasilone działania policyjne, ukierunkowane na zapobieganie wypadkom drogowym, spowodowanym przez brawurę kierujących, przekraczających dozwoloną prędkość jazdy.

Podczas akcji skontrolowano 58 pojazdy,

- liczba ujawnionych przekroczeń prędkości 41

- liczba nałożonych mandatów karnych 41

W trakcie akcji policjanci reagowali również na wykroczenia i przestępstwa popełniane przez innych użytkowników dróg. W miejscowości Świnna Poręba policjanci podczas kontroli ujawnili, iż kierujący samochodem marki Renault popełnił przestępstwo, gdyż kierował będąc w stanie nietrzeźwym. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości wykazało 1,57 mg/l alkoholu w wdychanym powietrzu. W tym dniu doszło również do 3 kolizji drogowych."

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy!
Pamiętaj, że w sieci nie jesteś anonimowy!


Kod antyspamowy
Odśwież