• Kategoria: Wydarzenia

Piesi zawsze są narażeni na duże niebezpieczeństwo w przypadku kolizji z pojazdem. Sami też nie zawsze zachowują należytą ostrożność. Często z lenistwa, bądź nieodpowiedzialności przechodzą przez ulicę w nieodpowiedni sposób lub w miejscach, które nie są do tego przeznaczone. Aby zdyscyplinować uczestników ruchu Policja przeprowadziła akcję. Ponad 40 osób wróciło do domu z mandatem.

O szczegółowym przebiegu akcji „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego i Pasy” jak zawsze informuje Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach:

"W dniu 22 października br. Wydział Ruchu Drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach przeprowadził kolejną akcję pod kryptonimem „Niechronieni Uczestnicy Ruchu Drogowego i Pasy”

Jest to kolejna okazja do tego, aby choć na chwilę zastanowić się nad tym zagadnieniem, które dotyczy wszystkich użytkowników dróg. Akcja ta ma na celu ukierunkowanie na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas kontroli policjanci szczególną uwagę zwracali na:
- przechodzenia przez jezdnię w miejscach niedozwolonych
- niedostosowania się przez pieszych do sygnalizacji świetlnej
- wychodzenia na jezdnię zza przeszkody, pojazdów i bezpośrednio przed jadący pojazd
- zabawy dzieci w pobliżu dróg w sposób mogący spowodować zagrożenie w ruchu drogowym
- nietrzeźwych pieszych powodujących zagrożenie w ruchu drogowym
- przechodzenia w miejscach niebezpiecznych, zabronionych lub o ograniczonej widoczności
- kontrole obowiązku noszenia elementów odblaskowych w porze wieczorowo-nocnej w terenie niezabudowanym
- inne wykroczenia w relacji pieszy - kierujący

Łącznie skontrolowano ponad 63 uczestników ruchu drogowego. W wyniku działań mandatem karnym ukarano 22 kierowców np. za nie ustąpienie pierwszeństwa pieszym na pasach, nadmierna prędkość, nieprawidłowe  wyprzedzanie. Ujawniono jedno wykroczenie kierującego rowerem został on ukarany mandatem karnym za przejeżdżanie po pasie na przejściu dla pieszych co jest zabronione i bardzo niebezpieczne. Zastosowano środki prawne wobec 35 osób pieszych w tym 21 osob zostało ukaranych mandatem karnym np.: za przekraczanie jezdni w miejscach zabronionych, słabo widocznych, przekraczanie na czerwonym świetle i za brak odblasków oraz chodzenie niewłaściwą strona jezdni.  Podczas akcji nie ujawniono nietrzeźwych kierujących."

 

Komentarze

+1 #3 Kierowca 2015-11-01 19:45
Bardzo dobrze ładować mandaty. Może niektórych nauczy że droga to nie "STAJANIE" i od czegoś są pasy.
+1 #2 infocar 2015-10-23 12:41
"Policjanci dbali o bezpieczeństwo pieszych"

- Dzień dobry. Dla poprawy pana bezpieczeństwa mam 100 zł mandatu.
- Och! dziękuję.
---
Wbiegający na ulicę pieszy nie boi się kary śmierci ("przez uderzenie ciężkim przedmiotem"), a ma się bać 100 zł mandatu?
+3 #1 zajebistykoleś 2015-10-23 10:22
Oby więcej takich akcji. Np pod Kauflandem, koło Adrii, Planety, PKP itp

Komentowanie jest niedostępne w tej sesji.