Okomedis_gora_750
  • Kategoria: Wydarzenia

Klub Gazety Polskiej w Wadowicach oraz radny Województwa Małopolskiego Filip Kaczyński serdecznie zapraszają na wadowickie obchody Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

- Nie można przejść obojętnie wobec skazanych na zapomnienie Żołnierzy Niezłomnych, dlatego serdecznie Państwa zapraszam w najbliższą niedzielę na Karmel, gdzie wspólnie będziemy wspominać tych, którzy w trudnych latach wykazali się niebywałym męstwem. Wśród nich, co zobowiązuje, jest także mój dziadek major Jan Kłącz ps. "Sęk" - mówi przewodniczący Klubu Gazety Polskiej w Wadowicach, radny małopolskiego Sejmiku Filip Kaczyński (PiS).

W niedzielę, 28 lutego w Auli Domu Rekolekcyjnego Ojców Karmelitów w Wadowicach o godz. 17 odbędzie się spotkanie "Żołnierze Niezłomni - w pamięci i literaturze". Gościem spotkania będzie profesor Andrzej Waśko - publicysta, wykładowca UJ, członek Narodowej Rady Rozwoju.

Profesor Andrzej Waśko wykłada literaturę w Instytucie Polonistyki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zajmuje się również relacjami między sferą kultury a polityki w Polsce (wydał m. in. książkę "Demokracja bez korzeni"). W 2015 roku objął stanowisko redaktora naczelnego kwartalnika "Arcana". Publikuje także w "Gazecie Polskiej" i "Gazecie Polskiej Codziennie".

W latach 80. działał w Niezależnym Zrzeszeniu Studentów. Należy do NSZZ "Solidarność". W 2007 roku pełnił funkcję sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej. W 2015 roku wszedł w skład powołanej przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Narodowej Rady Rozwoju, gdzie jest koordynatorem sekcji edukacji.