Jazda na podwójnym gazie to wciąż prawdziwa plaga. Jednego z rekordzistów "weekendu" (ponad 2,5 promila) w okolicach przejazdu kolejowego na ul. Beskidzkiej w Andrychowie zatrzymał inny uczestnik ruchu. Wezwana policja potwierdziła wcześniejsze przypuszczenia. Wielkie brawa za obywatelską postawę!

Komenda Powiatowa Policji w Wadowicach tradycyjnie podsumowała miniony weekend na drogach powiatu wadowickiego. Niestety wciąż głównymi bohaterami są prowadzący na podwójnym gazie. Wpadli kierowcy aut, skuterów i rowerzyści.

Rzecznik prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Wadowicach asp. sztab. Elżbieta Goleniowska-Warchał w komunikacie prasowym pisze:

"W dniach od 14.08.2015 r. do 17.08.2015 r. godz. 06:00 na drogach powiatu wadowickiego doszło do 14 kolizji drogowych, zatrzymano 5 nietrzeźwych kierujących, 3 kierujących po użyciu alkoholu.

14.08.2015 r.

Nietrzeźwy kierujący:

w miejscowości Lanckorona policjanci zatrzymali 51- letniego mieszkańca gm. Kalwaria Zebrzydowska, który będąc w stanie nietrzeźwym kierował rowerem – wynik 0,34 mg/l  alkoholu w wydychanym powietrzu.

Kierujący po użyciu alkoholu:

- w miejscowości Klecza Dolna policjanci zatrzymali 53- letniego mieszkańca gm. Wadowice, który będąc w stanie po użyciu alkoholu  kierował samochodem marki VW Polo – wynik 0,23 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

- w miejscowości Witanowice policjanci zatrzymali 54- letniego mieszkańca gm. Tomice, który będąc w stanie po użyciu alkoholu  kierował samochodem marki Daewoo Tico – wynik 0,18 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

16.08.2015 r.

Kierujący po użyciu alkoholu:

w miejscowości Chocznia policjanci zatrzymali 39- letniego mieszkańca gm. Wadowic, który będąc w stanie po użyciu alkoholu  kierował motorowerem– wynik 0,20 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Nietrzeźwi kierujący:

- w miejscowości Witanowice policjanci zatrzymali 49- letniego mieszkańca Babicy, który będąc w stanie nietrzeźwym kierował samochodem marki Peugeot– wynik 1,32 mg/l  alkoholu w wydychanym powietrzu.

w Kalwarii Zebrzydowskiej na ul. Krakowskiej policjanci zatrzymali 29- letniego mieszkańca Kalwarii Zebrzydowskiej, który będąc w stanie nietrzeźwym kierował samochodem marki Suzuki Vitara– wynik 0,51 mg/l  alkoholu w wydychanym powietrzu.

- miejscowości Koziniec  policjanci zatrzymali 45- letniego mieszkańca Koziniec, który będąc w stanie nietrzeźwym kierował rowerem– wynik 0,37 mg/l  alkoholu w wydychanym powietrzu.

w Andrychowie na ul. Beskidzkiej policjanci zatrzymali 44- letniego mieszkańca gm. Przeciszów, który będąc w stanie nietrzeźwym kierował motorowerem– wynik 1,29 mg/l  alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto kierujący nie posiadał prawa jazdy."

foto: KPP Wadowice

 

 

Dodaj komentarz

UWAGA!
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy!
Pamiętaj, że w sieci nie jesteś anonimowy!


Kod antyspamowy
Odśwież