Były to wzmożone działania mające na celu represję wszelkich wykroczeń w ruchu drogowym a w szczególności w zakresie prawidłowego przewozu osób, przestrzegania dozwolonej prędkości jazdy i stanu trzeźwości kierujących.

W dniach od 28.08.2015 r. do 31.08.2015 r. godz. 06:00 na drogach powiatu wadowickiego doszło do 11 kolizji drogowych, zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących.

28.08.2015 r.

Nietrzeźwy kierujący:

w Andrychowie na ul. Batorego policjanci zatrzymali 53- letniego mieszkańca gm. Wieprz, który będąc w stanie nietrzeźwym kierował rowerem – wynik 0,99 mg/l  alkoholu w wydychanym powietrzu.

30.08.2015 r.

Nietrzeźwi kierujący:

- w miejscowości Leńcze policjanci zatrzymali 23- letniego mieszkańca gm. Kalwaria Zebrzydowska, który będąc w stanie nietrzeźwym kierował motorowerem – wynik 1,06 mg/l  alkoholu w wydychanym powietrzu.

-w miejscowości Chocznia policjanci zatrzymali 19- letniego mieszkańca gm. Wadowice, który będąc w stanie nietrzeźwym kierował samochodem marki Seat Ibiza – wynik 1,21 mg/l  alkoholu w wydychanym powietrzu.

Ponadto kierujący spowodował kolizję drogową - nie dostosował prędkości do warunków drogowych, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę energochłonną i wjechał do przydrożnego rowu. Porzucając pojazd uciekł z miejsca zdarzenia

Policjanci w krótkim czasie ustalili kierującego w/w pojazdem  i miejsce pobytu mężczyzny.

Uciekinier przyznał się, że to on kierował samochodem.

Za przestępstwo z art. 178 a par 1 Kodeksu Karnego tj: kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwym grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.  Spowodowanie kolizji i oddalenie się z miejsca zdarzenia, może mieć wpływ na wysokość wymierzonej przez Sąd kary, gdyż stanowi to okoliczność obciążającą.

 

Przypominamy, że nasilone kontrole kierujących będą kontynuowane, wadowicka policji prowadzi zaostrzoną procedurę kontrolną. „Policjanci przeciw pijanym kierującym.”, każda interwencja na drodze, niezależnie od przyczyny jej podjęcia wiąże się z badaniem stanu trzeźwości kierującego. 

tekst i foto: KPP Wadowice

Dodaj komentarz

UWAGA!
Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy!
Pamiętaj, że w sieci nie jesteś anonimowy!


Kod antyspamowy
Odśwież